Nefes hayattır... Havanıza dikkat edin!

İletişim Şemsipaşa Mah. Çukurçeşme Cad. 5. Sk. No:1/3 Daire:2 Gaziosmanpaşa / İstanbul 0212 231 1 000 info@sasfilter.com

Please enter subscribe form shortcode

Poliüretan Yıkanabilir Filtreler

Poliüretan Yıkanabilir Filtreler

Poliüretan yıkanabilir filtreler, merkezi tip havalandırma sistemlerinde, fancoil emişlerinde, kasete filtrelerde ve endüstriyel havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinde ön filtre olarak kullanılmaktadır. Bu filtreler, gözenekli poliüretan yapısı sayesinde G2 – G3 sınıfında yüksek verimli filtrasyon sağlarlar.

Panel filtrelerde filtrasyon malzemesi olarak veya standart plakalar halinde üretilirler ve düz panel veya filtrasyon alanını artıran zig-zag yönetimi ile üretilebilirler. Poliüretan filtrelerin yıkanabilir ve değiştirilebilir özellikleri vardır.

Poliüretan filtrelerin yüksek mekanik dayanımı ve uzun kullanım ömrü, düşük basınç kaybı ve yüksek toz tutma kapasitesi ile maksimum filtrasyon sağlar. Bu özellikleri sayesinde tüm havalandırma cihazları ve klima sistemlerinde yıkanabilir ön filtre malzemesi olarak kullanılmaktadırlar.

Poliüretan filtrelerin fiyatları ölçüye göre değişmektedir. Filtre kodları POL 10/20, POL20/6 ve POL 45/10 olup, filtre materyali poliüretandır ve filtre verimlilik sınıfları G2-G3’tür. Ayrıca filtre sınıfı ISO Kaba 45% / ISO Kaba 55%’tir.

Poliüretan filtrelerin renkleri siyah olup, ölçüleri plaka veya kesilmiş parça olarak tedarik edilebilirler. Son basınç düşümü 250 Pa ve çalışma sıcaklığı 80°C’dir. Poliüretan filtrelerin avantajları arasında, gelişmiş gözenek yapısı sayesinde yüksek mekanik dayanım, tamamen yıkanabilir ve zararlı maddeler içermez, yüksek toz tutma kapasitesi ve standart ölçülerde plakalar halinde ve kesilmiş parçalar olarak tedarik edilebilir olmaları yer almaktadır.

Dil Seçin »